Diyeti Bırakmak ya da Bırakmamak

Bugün eski bir danışanımla telefonda görüştük. İkiz çocukları, işe geri dönmenin stresi derken programa ara vermişti. O sıralar ben de yoğunluktan kendime hiç bakamadığımdan şikayetleniyordum. Onu o kadar iyi anlıyordum ki ev, çocuklar, iş derken yoruluyordu... Ben de iş, dersler, çalışmalar derken yoruluyordum... Bir gün telefonda babama benim önceliğim kendim olamıyor şu sıralar demiştim telefonda. Babam da bana çok güzel bir ders vermişti “İyi ve kolay zamanlarda herkes kendinin en iyi hali için çabalar, önemli olan zor zamanlarda da kendine,sağlığına, psikolojine iyi bakabilmek değil mi?” Bu cümlesi, bugün kurduğum bu çatının mottosu değil miydi? #tekbirhayatınvaronasahipçık 🧡

Her zaman güneş böyle yüzümüzü ona döndüğümüzde bize parlamayacak, her zaman hayat önümüzde al istediğin her fırsat hadi kendine güzelce bak demeyecek.

Bazen sağlığımızla, bazen ilişkilerimizle, bazen görünüşümüzle sınandığımızda/eleştirildiğimizde veya kendimizi eleştirdiğimizde harekete geçiyoruz.

Harekete dış etmenlerle geçtiğimizde en ufak bir aksaklıkta kendimizden vazgeçiyoruz. Kişisel görüşüm, uzman gözlemimle şunu çok net söyleyebilirim bakın burası çok önemli 👉🏻Hayat bizi beslemiyorsa, biz kendimizi sağlıklı beslemeye katlanamıyoruz. İlk pes ettiğimiz yer, ilk raydan çıktığımız yer SAĞLIKLI BESLENME PROGRAMI, ilk vazgeçtiğimiz şey BESLENME UZMANI’mız oluyor. Oysa biz kendimize iyi bakacağız ki gücümüz, gülüşümüz sağlam olsun🤝 .
Biliyorum bu kolay değil, anlıyorum inanın hepinizi ve nedenlerini anlıyorum. Ancak bu yolda birlikte olduktan sonra halledeeeeriiiiz diyerek yola koyulmayı daha doğru buluyorum 🧡 .

Uzm. Dyt. Şeyma Öztürk Çelebi

Uzm. Dyt. Şeyma Öztürk Çelebi'den ücretsiz ön görüşme talebi ve diyetisyen randevusu almak için arayınız.

T: 0546 809 08 90

Instagram : @dyt_seymaozturk

Sebze Hareketi Haftalık Sebze Yemekleri Paketi siparişi vermek ve yeni nesil Kapıya Teslim Diyet Yemek Servisi ile tanışmak için tıklayınız.

"Nasıl 10 kg Verdim?" videosu için tıklayınız.


Kaynak: İster Pişir İster Ye

Keşfet

Askıda Yemek Nasıl Alınır?
Kilo Vermek İçin İpuçları
Yenebilir Kaselerle Bulaşıktan Kaçının

Keşfet

İntema Yaşam Etkinliği
Gastroseksüel Misiniz?
Ücretsiz Dijital Restoran Menüsü
Yenesi Çantalar
Uzman Diyetisyen Şeyma Öztürk Çelebi

Bilgi

Keşfet

Sosyal Medya


İster Pişir İster Ye size daha iyi bir hizmet vermek için çerez kullanır.
Siteye girerek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.