Diyet Yalnızlığı

Her şeyi, her an MÜKEMMEL yapmak zorunda mıyız? Diyetin %100 verimli olması için kendimizi kısıtlamak zorunda mıyız? Bu hafta yeni yıl yemekleri, şirket etkinlikleri, davetler derken bir grup danışanım kendini kısıtlaya kısıtlaya o günleri atlatmış. Diğer grup ise kaçamakları yapmış. Betülnaz Dikenova  bununla ilgili bir makaleyi benle paylaştı ve konu ile o kadar bağlantılı bir çalışma ki! Sizlerle de paylaşmak istiyorum🙏🏻.

🕵🏻500 tane kilolu bireyin yeme davranışları incelenmiş. Hamurlu ve mayalı gıdaların ağırlıklı olduğu bir davette, diyette olan bireylerin -üstelik çocuk, genç, yaşlı dahil- kendilerini bu etkinliklerde kalabalığın içerisinde yapayalnız hissettiği bulunmuş. KALABALIK İÇİNDE YALNIZ KALAN İNSANLAR... Bir şeyi dosdoğru yapmanın yolu yalnızlıktan geçmiyor 🙏🏻 kendini suçlamaktan geçmiyor 🙏🏻 tam yanlarımız tıpkı eksik yanlarımız gibi bizim. Tam uyduğumuz haftaların başarısı ile yarım uyduğumuz haftaların başarısı da yine bizim. .
Her zaman danışanlarıma şunu söylüyorum. “Şu an burada, bir beslenme uzmanından destek alarak almamış halinden çok daha iyisi için bir adım atıyorsun. Bu en büyük başarı unutma.” Az hiçten daha iyidir ve beslenme davranışını dönüştürmek bir yarış değildir. .
Bu nedenle bu sene tüm #onelifedanışanları yeni yıl sofrasında kalabalığın, beraber hazırlanan lezzetlerin, kendini mutlu etmenin tadını çıkaracak. Onlara söylediğimi sizlerle de paylaşmak istiyorum🙏🏻
.
O sofrada kimlerin neler hazırladığını sorun, neleri nasıl yaptıklarını sorun, çatal bıçağı bırakıp kahkahaları duyun. Masadan kalkıp birbirinize sarılarak yemek yemeye mola verin💫 her şeyin tadına bakın. Bu sene için umutlarınız, hayalleriniz için kendinizi motive ederken bedeninizi bir akşam daha hunharca gıda ile doldurmak yerine hayatın lezzetine bakarken, gıdalar size eşlik etsin. Siz gıdaların tadına bakarken hayat size eşlik etmesin🙏🏻🙏🏻 çok keyiflenin, çok eğlenin gerisini zaten hep birlikte biz çözeriz siz merak etmeyin💕💕
.
HADİ YÜKSEK SESLE TEKRAR! KENDİMİ SUÇLU HİSSETMİYORUM🚀🚀 anlaştık mı😘

Uzm. Dyt. Şeyma Öztürk Çelebi

Uzm. Dyt. Şeyma Öztürk Çelebi'den ücretsiz ön görüşme talebi ve diyetisyen randevusu almak için arayınız.

T: 0546 809 08 90

Instagram : @dyt_seymaozturk

Sebze Hareketi Haftalık Sebze Yemekleri Paketi siparişi vermek ve yeni nesil Kapıya Teslim Diyet Yemek Servisi ile tanışmak için tıklayınız.

"Nasıl 10 kg Verdim?" videosu için tıklayınız.


Kaynak: İster Pişir İster Ye

Keşfet

Askıda Yemek Nasıl Alınır?
Karbonhidratı Nasıl Azaltırsınız?
Unutulmaz Yemek Sahneleri

Keşfet

Unutulmaz Yemek Sahneleri
Her Nedenin Gözyaşı Farklı
En İyi Yaprak Sarması Nasıl Yapılır?
Eczaneden Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?
Yenesi Çantalar

Bilgi

Keşfet

Sosyal Medya


İster Pişir İster Ye size daha iyi bir hizmet vermek için çerez kullanır.
Siteye girerek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için tıklayın.